باآنفولانزای خوکی آشنا شوید

 

همه‌گیری‌هایی از این بیماری با وسعت و شدت‌های متفاوت تقریباً در بیشتر زمستان‌ها رخ می دهد، چنین همه‌گیری‌هایی سبب بیماریزایی قابل توجهی در جامعه و نیز افزایش میزان مرگ و میر در بیماران پرخطر بخصوص در نتیجه عوارض تنفسی می‌شود.
در میان ده‌ها نوع ویروس آنفلوانزا، برخی از آن‌ها در بعضی از دوره‌های زمانی همه‌گیرتر می شوند، مانند آنفلوانزا نوع A یا همان H1N1 که خیلی‌ها در کشور ما با نام آنفلوانزای خوکی از آن یاد می‌کنند و تاکنون جان ده‌ها تن از هموطنان ما را هم  گرفته است.

بایدها و نبایدهای بهداشتی برای کنترل و پیشگیری از آنفلوانزا
– از آنجا که امکان آلوده شدن دست‌ها با ویروس آنفلوانزا بیشتر از سایر نقاط بدن است، از تماس دست‌های آلوده با مخاط چشم، دهان و بینی خودداری کنید. مخاط بدن می‌تواند بسرعت سبب انتقال ویروس شود.
– از دست دادن، روبوسی و در آغوش کشیدن یکدیگر خودداری کنید بخصوص اگر طرف مقابل نشانه‌ای از سرماخوردگی یا آنفلوانزا مانند تب، آبریزی بینی، بدن درد، ضعف، تهوع یا استفراغ دارد.
– در صورت ابتلا به بیماری، تا بهبود کامل از حضور در مکان‌های عمومی مانند مدرسه، محل کار، دانشگاه، مراکز خرید، سینما و رستوران‌ها خودداری کنید.
– در صورت ابتلا به بیماری یا مواجهه با فرد بیمار حداقل فاصله یک متری را بین خود و طرف مقابلتان رعایت کنید و از نزدیک شدن به یکدیگر اجتناب نمایید.
– هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یکبار مصرف بپوشانید که ذرات ریز ناشی از ترشح بزاق دهان یا بینی، منتشر نشوند.
– حتماً دستمال یکبار مصرف خود را پس از عطسه داخل سطل زباله بیندازید و از قرار دادن آن روی میزکار یا جیب خود خودداری کنید.
– حداقل روزی ۵ تا ۷ مرتبه دست‌هایتان را با آب و صابون بشویید. بعد از برگشتن به خانه یا به محض رسیدن به محل کار حتماً دست‌هایتان را با آب و صابون بشویید؛ زیرا امکان تماس دست‌ها با مکان‌های آلوده به ویروس موجود در وسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد. یادتان باشد شستن دست‌ها، لای انگشتان و زیر ناخن‌ها باید حداقل ۲۰ ثانیه طول بکشد.
– در صورت وجود فرد بیمار در خانه یا محل کار حتماً روزی چند بار مکان‌هایی را که استفاده مشترک با بیمار دارید، با مواد ضدعفونی‌کننده پاک کنید.
– در هنگام بروز آنفلوانزا بدن شما به کالری بیشتری نیاز دارد؛ چون هر چه درجه حرارت بدن بالاتر می رود، سوخت و ساز بدن نیز افزایش می‌یابد.
– داشتن برنامه غذایی نامناسب، طول دوره این بیماری و ابتلا به آن را تشدید می‌کند بهترین راه برای جلوگیری از این روند ترکیب تب رژیم غذایی مناسب و رعایت بهداشت فردی است.
بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای
در بیماری آنفلوانزا
– سوپ و مایعات گرم به مرطوب نگه داشتن مجاری تنفسی و جلوگیری از کم آبی بدن و التهاب گلو کمک می‌کند.
– چای داغ نیز درد گلو را تسکین می‌دهد و از گرفتگی بینی جلوگیری می‌کند.
– مرکبات موجب کوتاه شدن طول دوره بیماری و تقویت کننده سیستم ایمنی هستند.
– موز سرشار از پتاسیم است و از تعریق، تهوع، استفراغ و اسهال جلوگیری می‌کند.
– زنجبیل سبب دفع نشانه‌های گوارشی بیماری آنفلوانزا می‌شود.
– شیرینی‌ها و کربوهیدرات‌های تصفیه شده و آب‌میوه‌های صنعتی سبب التهاب و ضعیف شدن سیستم ایمنی در مبارزه با ویروس آنفلوانزا می‌شوند.
– غذاهای چرب و سرخ کردنی‌ها، سبب تشدید التهاب در مجاری تنفسی می‌شوند.


theme